Su kuyusundaki kadın cesedinin ardından kıskançlık cinayeti çıktı

Su kuyusundaki kadın cesedinin ardından kıskançlık cinayeti çıktı

Edinilen bilgiye göre, Mukaddem Mahallesi’nde 2 Nisan tarihinden bu yana kayıp olan 56 yaşındaki Berrin Dalyanoğlu Keskin’in yakınlarının ihbarı üstüne jandarma ekiplerince egzersiz başlatıldı. HTS kayıtlarında, Keskin’e ait cep telefonu sinyalinin 30 Mart tarihinde Kırobası Mahallesi’nde alındığının saptama edilmesi üstüne, çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı. Jandarma ekiplerince yürütülen arama-tarama çalışmaları sonucu Keskin’in cansız bedeni, dün aynı bölgede takriben 5 metre derinliğindeki su kuyusunda elleri arkadan alt ve üzerine taş atılmış şekilde bulundu.

Cinayeti kocasından kıskandığı için işlemiş

Olayın aydınlatılmasına karşın Jandarma Kabahat Araştırma ve Olay Yeri İnceleme ekiplerince yürütülen çalışmada, öldürülen kadının en son görüştüğü kişiler tespit edilerek evlerinde arama yapıldı. Aramada, Keskin’in ellerinin tabi olduğu iple benzerlik belirten benzer ipin parçası A.İ. adlı şahsın evinin ön tarafında bulundu. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, A.İ. ile birlikte eşi E.İ.’nin ifadesine başvurdu. E.İ.’nin jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf ederek, Berrin Dalyanoğlu Keskin’i kocasından kıskandığı için kafasına taşla vurarak öldürdükten sonradan su kuyusuna attığını söylediği öğrenildi.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla olayın şüphelisi olarak E.İ., kocası A.İ. ve olaya karıştığı belirlenen komşuları A.E. gözaltına alınırken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Murat Şengi
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir