Süleyman Soylu’dan ‘tam kapanma’ açıklaması

Süleyman Soylu'dan 'tam kapanma' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta düzenlenen emniyet toplantısına katıldı. Tam kapanma süreci ile ilgili açıklamalarda yer alan Soylu, ‘Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Her Zaman birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşuna gider. koskocoman fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce katlanma sonra bayram’ dedi.

Süleyman Soylu'dan 'tam kapanma' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, Kars’ta DSİ 24. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen güvenlik toplantısında yaptığı konuşmada, bütün kapanma sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, ‘Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Huysuz takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boş yere gider. çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonradan bayram’ dedi.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Bugüne dek Eren operasyonlarıyla 3’ü kırmızı, 6’sı turuncu, 1’i gri kategoride, 2’si bölgede idareci düzeyinde terörist etkisiz ışık halkası getirildi. Buna dün gece Hakkari’de etkisiz ışık halkası getirilen teröristleri de eklediğimiz zaman Eren operasyonlarında toplam 40 terörist etkisiz ayla getirilmiş oldu.

15 Temmuz’dan bugüne kadar toplam 8 bin mağara ve sığınağa girildi, yıkım edildi. Eren operasyonlarında ise Ocak’ta başlamamıza karşın 770 mağara ve barınak imha edildi. Yaklaşık 412 kg patlayıcı ele geçirildi. Yeniden şunu ifade etmem gerekir ama Eren operasyonlarında 10 kişilik bir terörist grubu etkisiz ülkü getirildi. Terör örgütlerinin arkasından kimleri olduğunu biliyoruz. Emniyet bu ülkenin en önemli alt yapılarından birisidir.

Bir dönemler kimsenin aklından geçmeyecek, az daha turizmin gözdesi bir kent haline geldi Kars. Aylar önce vatandaşlar trenden yer ayırttılar güzellikleri görebilmek için. Karslı hemşerilerimize hürmetlerimizi iletiyoruz. Yarınlarımız daha zinde olacak.

Dün akşam sayın Cumhurbaşkanımızla Diyarbakır annelerimiz ile birlikteydik. Şehit annelerimizin borcunu ödeyemeyiz. Allah bizi onlara mahcup etmesin. Anneler gününü tebrik ediyoruz.

SALGINLA MÜCADELE

Geçen hafta Cuma gününden itibaren hep birlikte tam kapandık. Kayda Değer bir sürece başladık, hepimiz biliyoruz ancak bir kısıtlama yaptık.

Başladığımızda rakam 63 bin idi. Bütün teftiş mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 bin civarında. Bu sahada da görülüyor.

Mutasyonun sevk ettiği ivme huzursuz etmişti. Tüm noktalarda denetimler devam ediyor.

21 milyon büyüğümüze vefa takviye sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Bilhassa ulus düzeni ve güvenliği ile bir problemiz yoktur. Imal ve arz sürecinde bir eksiklik laf konusu değildir. 10 milyon birey müsade alıp çalışmalarına devam etmektedir.

Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu rahatsızlık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşuna gider. koskocoman fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonradan bayram.

Hastalık ve cenaze durumunda müsade veriyoruz. bunun dışında memlekete gidim şeklindeki yaklaşımlar virüsü yayacaktır. 63 binden 18 bine düştü inanıyorum ki daha da düşecek.

Bütün kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi azıcık daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı yaklaşık 3 bin 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu.”

Neden BirGün?

Egemen bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede hakiki bir demokrasi ve bağımsızlık ortamının yeşermesine katkı maddesi sunmak. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata devretmek, okurlarımızın daha kaliteli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz değil; iyi oysa de değil.

Bundan daha sonra da yolumuza aynı mesuliyet bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle kuvvetli, seninle özgürlük!

BirGün’e Yardım Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir