Takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı!

Takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı!

 Ters dönen aracın içerisinden yoldan geçen sürücülerin yardımıyla çıkartılan genç, güvenlik kemerini takması sonucu kazadan burnu bile kanamadan kurtuldu. Şok yaşamış sürücü Abdullah Özkaya, “Kadın sürücüydü, durmadı da bastı gitti, arkasına bile bakmadı” dedi.

Kaza, dün saat 16.00 sıralarında Sarıyer Kemerburgaz-Bahçeköy yolu Çatalmeşe mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, şoför Abdullah Özkaya 34 NK 8571 plakalı Volkswagen Polo marka otomobille Bahçeköy istikametine seyretmeye başladı. Yolda bir vakit ilerleyen genç sürücü virajı döneceği esnada iddiasına göre, karşı yönden gelen otomobilin kadın sürücüsü virajı genişten aldı. Şeridinde otomobili görebilen şoför Özkaya ise direksiyonu kırması sonucu aracının kontrolünü kaybetti. Yol kenarına uçan vasıta koruma demirlerine çarptıktan sonra takla atarak yaklaşık 20 metre sürüklendi. Kazaya neden olan şoför ise frene bile basmadan yoluna devam etti.

Kazaya neden olan kadın sürücü kaçtı

Kaza sonucu sürücü Özkaya, zıt dönen aracın içerisinde mahsur kaldı. Yoldan geçen sürücülerin fark ederek durması üstüne genç sürücü, araçtan çıkartıldı. Güvenlik kemerinin takılı olması sayesinde kazadan burnu bile kanamadan kurtulan genç sürücü bir süre şok yaşadı. Kendine gelen şoför arkasında polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, sürücünün kontrollerini yaptıktan sonra durum yerinden ayrıldı. Kazanın şokunu atlatan sürücü sigara yakarak sakinleşmeye çalıştı. Olay yerine gelen arkadaşı ise onu teselli etti. Polis ekipleri ise kazayla ilgili analiz yaptıktan sonradan tutanak tuttu.

“Güvenlik kemeri takılı olunca havada asılı kaldım”

Kazayla ilgili konuşan sürücü Abdullah Özkaya, “Karşıdan geliyordum, bir araç artı geniş aldı. Bayan sürücüydü, ona vurmayayım diye dedim, azıcık aştım ve tekerlek boş yere düştü. Tekerlek havaya kalkınca takla attım. Koruma demirlerine vurdum, araçtan çıkamadım. Yoldan geçen 2 vasıta durdu, ön kapıları açamadıkları için arka kapıları açtılar. Emniyet kemerini çıkarttım, çünkü havada asılı kalmıştı. Öyle hatırlamıyorum, daha sonra beni çıkarttılar” dedi.

“Durmadı da bastı gitti hiç arkasına bile bakmadı”

Sürücü Özkaya, “Telefonda çekmediği için polisi arayamadım. Azıcık ileriye gittim ve polisi aradım. Sıhhat ve polis ekipleri geldi. Suç karşı yönden gelen sürücüdeydi. Burası zaten gizli yol, niçin geniş aldı anlamadım. Yağmurda var, durmadı da bastı gitti hiç arkasına bile bakmadı. Ben iyiyim, burnum bile kanamadı. Şoktan sanırım birazcık başım dönüyor. Verilmiş sadakamız varmış” ifadelerini kullandı.

Orman yolunda da yağmur kazası
öte taraftan dün saat 17.00 sıralarında Sarıyer Bahçeköy orman yolunda yağış sonrası kayganlaşan yolda bir kamyonet ile araba çarpıştı. Araçlarda maddi hasarın oluştuğu kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza sebebiyle orman yolunda trafik yoğunluğu meydana geldi.
Polis, kazayla ilgili çözümleme başlattı.

Doğan Can Gözü Kara – Ömer Faruk Yıldız
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir