Tatlıcıda otururken ölümden kıl payı kurtuldu

Tatlıcıda otururken ölümden kıl payı kurtuldu

Edinilen bilgiye takriben, önceki gece seyir halindeki nehir yüklü kamyonun Yomra ilçesine bağlı Kasüstü mahallesinde lastiği patladı. Şağ şeride yanaşarak lastik tamircisini bekleyen kamyona, Trabzon’dan Rize istikametine gitmekte olan Gürcü plakalı bir tır arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyon emrindeki yatarak ‘Faruk Güllüoğlu’ isimli tatlı dükkanının camlarını kırarken, kamyon kasasındaki yaş çaylar yola savruldu.

Kazanın olduğu esnada camları ve tabelası kırılan tatlıcı dükkanında bekleyen bir kişi ise kazadan kıl payı kurtuldu. Kazayı gördüğü gibi masadan kalkmaya çalışsa da kırılan camların hedefi olmaktan kurtulamayan birey savrularak yere düştü. Kazadan hafif sıyrıklarla kurtulan kişinin durumunun iyi olduğu öğrenilirken, kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Kaza anlarını anlatan Faruk Güllüoğlu isimli iş yeri çalışanlarından Mehmet Can Murat, dükkanın önündeki elektrik direği doğruca arkadaşının bere almadan kurtulduğunu belirterek, “Dükkanın az gerisinde bir kamyonun lastiği patladı. Kenarda lastik tamircisini bekliyordu. Duyduğumuza kadar kamyonun arkasına uyarıcı levha koymamış. Gece saatlerinde Gürcü plakalı tır yol kenarındaki kamyonu görmeyerek ona vuruyor. Çarpmanın etkisiyle kamyon bizim dükkanımızın içine emrindeki bir şekilde devriliyor. Dükkanın önünde arkadaş bekliyordu. Dükkanın önündeki direk bir uçtan bir uca o da bere almadan kurtuluyor. Dükkanımızda somut zarar meydana geldi” ifadelerini kullandı.

Ozan Köse – Yusuf Genç – Gökmen Şahin
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir