Telefonuna indirdiği program 77 bin TL’ye patladı

Telefonuna indirdiği program 77 bin TL’ye patladı

Edinilen bilgiye takriben, G.A. isimli yurttaş, internet üzerinden telefonuna program indirdi. Bir vakit sonradan indirilen programın telefondan kaybolduğunu ayrım eden G.A.’nın telefonu yavaşlamaya başladı. Telefonu kullanamayacak duruma gelen G.A., teknik servise artan bir şekilde destek istedi. Yapılan incelemede telefona virüs bulaştığını öğrenen kişi, kendisini uyaran servisçinin ardındaki maaşını aldığı bankadaki hesabını teftiş etti. Hesabından 36 ay taksit taksit 77 bin lira kredi çekildiğini görebilen G.A., Cumhuriyet Savcılığı’na gitgide artarak suç duyurusunda bulundu.
Çekilen kredi ile neye uğradığını şaşıran ve parasının peşine düşen G.A., bahis sitesine aktarılan paranın bir kısmını kurtarmayı başardı.

Geri kalan 37 bin TL civarındaki parasının da Mersin’in Silifke ilçesi Taşucu mevkiindeki bir mazot istasyonunda bambaşka dönemlerde elektrik borcunun ödendiğini saptayan G.A., akaryakıt istasyonundaki Hasan E., isimli yetkili ile görüşerek parasının iade edilmesini istek etti.
Yaşadığı olay karşı mağdur olan G.A., takriben 4 aydır parasının ödenmesini bekliyor.

Rıdvan Bostancı
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir