Telegram’ın kurucusu Durov: Bu tarihteki en büyük dijital göç

Telegram'ın kurucusu Durov: Bu tarihteki en büyük dijital göç

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Telegram Messenger’a yoğun kullanıcı geçişinin tarihteki ‘en büyük dijital göç’ olduğunu söyledi.

Pavel Durov, Telegram’dan yaptığı paylaşımda, “Belki de insanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyoruz. Bu fenomeni takiben, iki devlet başkanı Telegram’a geçiş yaptı: Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” ifadesini kullandı.

Durov, aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun da olduğu bir takım ülke liderlerinin halihazırda Telegram’ı kullandığını hatırlatarak şunları açıklama etti:

“Siyasi liderler ve çok sayıda ulus kuruluşunun dezenformasyona karşı mücadelede ve kayda değer olaylarla ilgili bilgileri yayılma konusunda Telegram’a güvenmelerinden onur duyuyoruz.”

Durov, Telegram’ın kullanıcının abone olduğu içeriği görüp görmeyeceğini belirleyen opak algoritmalar kullanmadığını aksan yaparak, “ neticede, Telegram kanalları kanaat önderleri ve takipçileri arasında güvenilir iletişimin tek aracısız olarak yoludur” diye yazdı.

Durov, geçen salı günü yaptığı açıklamada, Telegram kullanıcılarının sayısının 500 milyonu aştığı ve sadece son üç günde 25 milyon arttığını belirtmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir