Terör örgütü FETÖ/PDY’ye yönelik 4 ilde eş zamanlı operasyon

Terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik 4 ilde eş zamanlı operasyon

 İstanbul Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü’ne ast ekipler göre FETÖ/PDY silahlı Terör Örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak 4 ilde 18 şüphelinin yakalanmasına karşın aynı zamanlı işlem düzenledi.

Yapılan çalışmalarda Bylock Kullanıcısı olduğu tespit edilen ve ayrıca farklı soruşturmalar kapsamında hakkında etkili pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı şahısların beyanı olan 18 şahsa karşın İstanbul merkezli, İzmir, Tekirdağ ve Kırklareli illeri edinmek üzere aynı zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şahıslar arasında geneli hoca olan ve örgütün mahrem ve alan yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten şahıslar olduğu, ihraç millet personelleri ile farklı iş gruplarından kişilerin yer aldığı belirtildi.

FETÖ operasyonunda terör örgütü lideri Fetullah Tebessüm Eden imzalı kol saati ele geçirildi

İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda TSK eski mahrem imamı ve Bylock kullanıcısı olan bir şahsın evine yapılan baskında terör örgütü lideri Fetullah Tebessüm Eden imzalı kol saati ve F serisi dolar ele geçirildi.

İstanbul merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütüne bağlı bölge ve mahrem yapılanmasına karşın 18 şüphelinin yakalanması için aynı zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon zarfında 10 şüpheli gözaltına alınırken baskın düzenlenen bir adreste eski TSK mahrem imamı ve Bylock kullanıcısı olduğu öğrenilen bir şahsın evinde terör örgütü lideri Fetullah Gülen imzalı kol saati ve F seri numaralı dolar ele geçirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir