Tırların kafa kafaya çarpıştığı kazada sürücüler feci şekilde hayatlarını kaybetti

Tırların kafa kafaya çarpıştığı kazada sürücüler feci şekilde hayatlarını kaybetti

Kaza, Dinar-Dere karayolu Tatarlı beldesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sabaha aleyhinde yaşanan kazada Hakan Pektaş (32) idaresindeki 42 AHD 469 plakalı pancar küspesi yüklü tır, karşısında yönden gelen Hüseyin Yörük (48) yönetimindeki çimento yüklü 07 GEL 56 plakalı silobas ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile hurdaya dönen araçların şoför kabinlerdeki sürücüler sıkışırken, çevreden geçen öteki sürücülerin haber vermesi ile olay yerine jandarma, 112 Acele servis, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bölgeye gelen sağlık ekipleri sürücülerin araçlar içerisinde öldüğünü belirlerken, yapılan incelemelerin arkasında Pektaş ve Yörük’ün cansız bedenleri kurtarma ekipleri göre sıkıştıkları yerden çıkarıldı. Arkasında kişilerin cansız bedenleri otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.

Yol uzun zaman ulaşıma kapalı kaldı

Kazada, dorse ve silobaslardaki tonlarca pancar küspeleri ile çimento ise yola savruldu. Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada tırın dorsesinin parçalanması ise kazanın şiddetini gözler önüne serdi. Kaza nedeniyle karayolunda trafik akışı dururken, yol yaklaşık 3 saat süren çalışmanın arkasından ulaşıma açıldı. Olayda yola savrulan pancar küspesi ve çimento ise başka araçlara nakledilirken, kaza yapan tırlar ise vinçlerle olay yerinden kaldırıldı.


Kazanın peşinde jandarma göre tahlil başlatıldı.

Oğuz Uysal
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir