Tosuncuk’un 80 metrekarelik evi görüntülendi

Tosuncuk'un 80 metrekarelik evi görüntülendi

Kurduğu ‘Çiftlik Bank’ ile 2018 yılında, 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira toplayarak, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Kültürlü, geçen günlerde Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim oldu. Yayınladığı videoyla Türk yargısına teslim olacağını duyuran Kültürlü, Sao Paulo’dan alınıp İstanbul’a getirildi.

Tosuncuk'un Bursa'da ikamet ettiği 80 metrekarelik evi görüntülendi

HANGİ SUÇLARDAN ARANIYORDU?

‘Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Okumuş, Interpol’ün ‘en fazla arananlar’ listesindeydi. Interpol’ün sayfasında bulunan bilgilere tarafından Aydın, ‘elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma’, ‘kooperatif kurarak insanları aldatma’, ‘suçunu finans etmek için organizasyon kurma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’ ve ‘vergi yasanın ihlali’ suçlamalarıyla aranıyordu.

Tosuncuk'un Bursa'da ikamet ettiği 80 metrekarelik evi görüntülendi

BODRUM KATINDA İKAMET EDİYORDU

Mehmet Okumuş’ın ‘Çiftlik Bank’ı kurduğu sırada ikamet ettiği Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki evi görüntülendi. Semt halkından alınan bilgilere kadar, Aydın, yurt dışına kaçmadan önce Osmangazi ilçesinde 4 katlı bir binanın bodrum katında ikamet ediyordu. İddiaya tarafından Okumuş, yurt dışına çıkmadan önce bütün mal varlığını sattıktan daha sonra, yaşadığı 80 metrekarelik bodrum katındaki dairesini de sattı. Arkasından da yurt dışına yerleşti.

Tosuncuk'un 80 metrekarelik evi görüntülendi
Tosuncuk'un 80 metrekarelik evi görüntülendi
Tosuncuk'un 80 metrekarelik evi görüntülendiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir