‘Turistim’ yalanını polis bozdu, 3 bin 150 TL cezadan kurtulamadı

'Turistim' yalanını polis bozdu, 3 bin 150 TL cezadan kurtulamadı

Olay, merkez Osmangazi İlçe Atatürk Caddesi’nde meydana geldi. Bekçi ve polis ekipleri, kısıtlamaya rağmen bir gencin sokakta yürüdüğü ayrım ederek yanında gitti. Gence izin belgesini soran ekipler, ‘turistim’ cevabı ile karşılaştı. Ekipler isminin Yusuf K. (32) olduğu öğrenilen gençten pasaport istedi. Yusuf K., bir zaman direnirken sonra pasaportunun olmadığını ve çifte vatandaş olduğunu söyledi.

Babasını arayıp gazetecileri şikayet etti

Bu sırada polis ekiplerine güçlük çıkartan Yusuf K., Cep telefonu kamerasıyla polis ve bekçi ekiplerinin görüntülerini almaya çalısti. Ekipleri Yusuf K’ya engel olurken sokağa çıkma kısıtlamasına uymamak suçundan 3.150 TL para cezası uyguladı.

Yusuf K., Kendini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterirken, kameralarına saldırdı. Keza babasını arayarak gazetecileri şikayet etti. Yusuf K. Babasına “Baba bana kötüleme atıyorlar ve beni gazeteye verecekler. Niçin çektikleri anlamıyorum. Hemen buraya gel” dedi. daha sonra gazetecileri korkutma eden ve mahkemeye vereceğini söyleyen Yusuf K., bölgeden uzaklaştırıldı. Yaşanan anlar, kameralar kadar görüntülendi.

Berktuğ Öncü – Gökay Başdan
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir