‘Tutuklansın’ TT olmuştu! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Şikayet edenleri dikkate almıyorum

'Tutuklansın' TT olmuştu! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Şikayet edenleri dikkate almıyorum

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında halkı paniğe sevk ettiği iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosuna suç duyurusunda bulunuldu. Hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin yorumlama yapan Ceyhan, “Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, iftira dolu haberler yazanlar, şunu bilsinler ki ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum” dedi.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ceyhan, koronavirüs salgını ve aşılama ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterilerek, ‘#MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketiyle paylaşım yapılması ve hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin DHA’ya açıklama yaptı.

Prof. Dr. Ceyhan, “Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, kötüleme doymuş haberler yazanlar, şunu bilsinler fakat ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum. 30 yıldır bunu yapıyorlar. Ben 30 yıldır aşının önemini, bilimsel yaklaşımın önemini anlatıyorum.

Bundan zarar gördüğünü düşünen bir kesim varsa onların yazdıkları, söyledikleri çöp dek kayda değer değil benim açımdan.

Paniğe sevk etme meselesine gelirsek doğrular, panik yaratıyorsa oysa o fikirde değilim. Bütün aksine ben halka da direkt hitap etmeden, devlete de ‘Şunları yaparsanız bu salgın daha basit yoklama altına alınır’, ‘Şunlarla salgınla uğraş zarar görür’ diye konuşuyorum” dedi.

CİMER’e şikayet edilmiş

Prof. Dr. Ceyhan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildiğini de vurgulayarak, “Kasım ayında bir vatandaş, beni Antakya’dan CİMER’e şikayet etmiş. Yazısı geldi daha yeni, cevap yazdım. Fazla ilgi çekici, diyor fakat ‘Halkı paniğe ve korkuya sevk ediyor’. Misal olarak da bir gazetede meydana çıkan haberin fotokopisini eklemiş. O haberde ben şöyle diyorum; ‘Kasım ayında vakalar azalmıştı, şunları yapmazsak biz 3’üncü dalgayı yaşarız, şunlar yapılırsa yaşamayız’. Şikayet edenin şanssızlığına bakın fakat derhal peşinde koskocoman yükselme dalgası yaşamışız. Onun beni suçladığı şeyde olur ya benim dediklerim dikkate alınsaymış ola ki bu düzeyde yaşamayabilirmişiz. O yüzden hiçbir önemi yok benim için. Onların 30 yıldır fazla organize saldırmalarına alıştım” diye konuştu. 

Abdurrahman Dilipak’ın sözcüsü olduğu platformda…

Mehmet Ceyhan hakkında Antalya terörle uğraş savcılığında kabahat duyurusunda bulunan kişinin Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut olduğu öğrenildi. Platformun bir diğer sözcüsü de Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir