WWDC 2021 beklentilerin çok altında kaldı

WWDC 2021 beklentilerin çok altında kaldı

Apple uzun bir süredir merakla beklenen etkinliği WWDC’yi sonunda gerçekleştirdi. WWDC tarafında genel beklenti reformcu yazılımların yanı sıra bir takım ürünlerin de tanıtılması yönündeydi. Bilhassa de yeni tür iPad modellerinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Peki ne oldu?

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte tek bir ürün bile tanıtmadı. Klasik olarak yeni iOS, iPadOS, WatchOS ve MacOS tanıtımları gerçekleşti. Peki bu işletim sistemlerinin yeni sürümü beklentileri ne derece karşıladı? Dilerseniz birazcık da bunu değerlendirelim.

Apple genel olarak ekosistemini daha da geliştirdiği bir tanıtım gerçekleştirdi. Yani evinizde herşey A’dan Z’ye Apple ise ve Amerika’da yaşıyorsanız tanıtılan yazılımlar hoşunuza gitmiş olabilir. Mesela Apple Watch ile konut kapınızın kilidini açabilecek olmanız fiilen çok büyük.

Ama iş Türkiye gerçeklerine geldiğinde tanıtılan yazılımların pek aman aman işlevsel olduğu söylenemez.

iOS 15 tarafında bir takım yenilikler gelse de pek köklü değişiklik niteliğinde bir özellik sunulmuyor. Benzer şart iPadOS için de geçerli. Androd’in senelerdir kullandığı Widgets çubuğu yeni tür iPadOS’te gelişmiş olarak karşımıza çıkacak.

sonuç olarak Apple, fanlarının hayli etkilendiği lakin teknoloji tutkunlarını çok da memnun etme edemeyen bir etkinlikle karşımıza çıktı. En azından yeni cins iPad modelleri tanıtılsaydı öbür bir faaliyet olabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir