Yerli üretim Oppo Reno 5 Lite boy gösterdi

Yerli üretim Oppo Reno 5 Lite boy gösterdi

Oppo Reno 5 Lite’ın en önemli özelliklerinden bir tanesini ekranı oluşturuyor. Büyük ekran, bir şeyler okumak, oynamak ve izlemek için ideal.

6.43 inç değerdeki ekran, Amoled teknolojisi üstüne inşa edilmiş ve FHD+ çözünürlük sunuyor. İç ve dış mekân kullanımlarında tatmin edici netlik sunabiliyor. Dokunuşlara seri cevaplar verebiliyor. Ek olarak, uzun süreli kullanımlarda gözlerinizin zarar görmemesi için göz konforu modunu da barındırıyor.

Oyunlar için ideal performans sunabiliyor

Telefon, MediaTek Helio P95 çipsetiyle geliyor. Bunun yanında 8GB RAM ve 128GB dahili depolama faktörleri var. Android 11 işletim sistemine sahip telefon, oyun ve dilekçe çalıştırma performanslarıyla tatmin edecektir.

Yaptığımız denemelerde, Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir oyunu rahatlıkla oynayabildik. Genel Olarak akan performans sunan oyun, görsel olarak da yeterli düzeyde. Uzun süreli deneyimlerde de aşırı ısınma gibi can sıkıcı bir detayla karşılaşmadık.

Dörtlü kamera sistemi ve bir de

Telefonun arka tarafında suni zeka destekli dörtlü kamera sistemi konumlandırılmış: 48+8+2+2MP.

Kameralar size o kadar çok seçenek sunuyor. Geniş açısal çekimler yapabilir, bokeh efektli fotoğraflar çekebilir ya da 4cm mesafeden makro çekimler gerçekleştirebilirsiniz.

Mesela, dual video özelliği tamamen, aynı anda keza arka kamera hem de ön kamerayı aktifleştirerek çekimler yapabilirsiniz. Suni akıl destekli renkli çekim modlarında da kendinizi renkli, arkadaki planı siyah beyaz ışık halkası getirerek de çekimler yapabilirsiniz.

Arka kamera tarafında 4K 40FPS video çekim seçeneğinin de olduğunu söyleyelim.

Önde de 32MP kamera var ve keza selfie’ler keza de internet üzerinden yapacağınız görüntülü görüşmeler için tatmin edici performansa sahip. Aynı şekilde, ön kamerada da suni zekâ destekli renkli portre resim modu var. Kendinizi renkli, arka planı da siyah beyaz olarak çekebiliyorsunuz.

Yoğun kullanımda bile bütün gün tatmin edici pil performansı

OPPO Reno5 Lite, 4310mAh pille geliyor ve bu batarya, çabuk sorumluluk desteği de sunuyor. Oppo’nun 30w değerde Vooc 4.0 süratli sorumluluk teknolojisine takviye veren telefon, tek yük ile yoğun kullanımda dahi bir günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor. Bayağı kullanımda ve kuvvet tasarruf modu da açık ise, tek çok miktar ile iki günü de geride bırakmanız olası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir